Virgo Voolrand: CNC freesimise tulevik on suunatud mitmete masinate sünkroonimisele

Olenemata pikalt kestnud tervisekriisist ja lisandunud poliitiliseks olukorrast, usun, et CNC freesimise valdkond on kasvutrendis. Täna ei ole veel märke, et EstExpressi klientidel hakkaks töö otsa saama. Vastupidi – otsitakse võimalusi, kuidas ka ise saavutada toodete soodsam hind ja seejuures oma ideed võimalikult kiirelt teostada. CNC freesimise valdkonna tulevik on helge. Ennustatakse, et lähiaastatel toimub suur buum, mis on tingitud tehnoloogia edusammudest ja selle integreerimisest tootmisprotsessidesse.

Materjalide valik on lai, mille seast tuleb teha parim valik

Spetsiaalsete materjalide roll on kasvutrendis. Varasemalt kasutati mõne mudeli või vormi tootmiseks  MDF`i , mille kihtidest kokku liimimisel saavutati vajaliku suurusega mudeli/vormi toorik. MDF`ga liimimine ja viimistlemine on aga küllatki ajamahukas töö. Polüretaan vahud on palju ajasäästlikumad juba toorikute koostamisel ning lõppviimistlusel. Tegemist on väga tugeva ja vastupidava materjaliga, mida klientidele julgen soovitada. Olenevalt vahu tihedusest on võimalik plaat tellida kuni 200mm paksuseid (MDF ca 22mm). Vahu tihedus on kogu plaadi ulatuses ühtlane (MDF`i puhul on plaadi pinnad tihedamad kui sisu). Juba õigepea saad meie blogist lugeda lähemalt materjalide kohta, mida kasutame tööde teostamiseks.

Kas praegune olukord on mõjutanud materjalide kättesaadavust? Jah, on. Samas ei ole jäänud siiski veel ükski töö teostamata, sest meil on lai koostööpartnerite võrgustik. Näen, et tegemist on sarnase olukorraga, kui algas koroonakriis, kuid ärevus taandus kuue kuuga. Seega EstExpressis oleme jätkuvalt suunatud eelkõige arengule ja kvaliteedi pakkumisele ning kasutame tööde teostamiseks ainult kvaliteetseid materjale.

Valdkonnad, kus 3D CNC freesimine saab olla abiks

EstExpress_CNC freesimine

Tööstusdisain on väga lai valdkond, mille lahutamatuks koostisosaks on ka CNC freesimine, mis võimaldab väga kiiresti ning täpselt muuta arvutiekraanil pöörleva kujutise käega katsutavaks, kolmemõõtmiliseks tooteks. Selliselt võimaldab CNC freesimine kiiresti ning odavalt saada vastuse küsimusele, kas loodud mudel täidab sellele pandud ootusi või mitte ning mida peaks tegema, et toode veelgi paremini oma ülesandeid täidaks.

Masinaehitus, loometegevus ja reklaam on sektorid, kus tulevikus näen suuremat huvi 3D freesimise vastu. Eriti aga masinaehituses. Kliendid otsivad lähemal asuvaid tootjaid, kes oleks paindlikud ja võimaldaksid lühendada tootmise tarnetsükleid. Pikk ooteaeg mõjutab ka koostööpartnerite võimalusi oma tooteid ning teenuseid arendada. Nagu EstExpressi nimigi viitab, saame uhkusega öelda, et oleme eestimaine ettevõte ja hindame kiirust. Seejuures ei anna me kunagi alla kvaliteedis.

Investeerimine seadmetesse aitab ära hoida suuremaid hinnatõuse

Täiustatud CNC-masinad aitavad vähendada kulusid ja töötavad pidevalt kasvava materjalide arenguga. Kuid areng sellega ei peatu. Viimasel ajal ühiskonnas laiemalt toimuv on muutnud väga paljude teenuste ja materjalide hindasid. Mõjutamata jäävad väga vähesed valdkonnad.Hinnatõuse kontrolli all hoidmiseks tuleb muuta sisemised protsessid efektiivsemaks (näeme EstExpressis sellega igapäevaselt vaeva) ja loomulikult tuleb täna investeerida uutesse “tarkadesse ” seadmetesse.  Viimasel kümnendil on arvutipõhise projekteerimise tarkvara ja riistvara oluliselt paranenud.

Samuti on suur muutus toimunud töö efektiivsuses. Võrreldes viie aasta tagust EstExpressi masinaparki ja võimalusi, siis tänaseks on toimunud kvalitatiivne hüpe, mis võimaldab konkureerida nii kvaliteedis kui ka tootlikkuses.

Kõige suurem muutus viimase viie aasta jooksul on toimunud klientide teadlikkuses. Varem oli keerulisem kliendilt sisendit töö tegemiseks kätte saada. Täna teab üldjuhul klient täpselt, mida ta tahab ja mis jooniseid selleks vaja on. Kuid ei tasu siiski jätta ühendust võtmata, kui sa täpselt ei tea. Aitame leida parimad lahendused!

Niisiis, kuhu see tööstus liigub? Kokkuvõtteks võib öelda, et CNC freesimise tulevik on suunatud mitmete masinate sünkroonimisele, mis suurendab oluliselt efektiivsust.

etEstonian